Pokazywanie postów oznaczonych etykietą orzechy włoskie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą orzechy włoskie. Pokaż wszystkie posty

piątek, 19 marca 2010

gruszka z orzechami i cykorią

orzechowe opowieści piątkowe

składniki

słodka gruszka
orzechy włoskie
liście cykorii
ser pleśniowy rocpol
sos musztardowy

Przygotowanie

Na talerzu ułożyc liście cykorii, następnie porkojoną w cienkie plastry gruszkę. Orzechy włoskie posiekać i posypać talerz. Ser plesniowy pokroić w kostkę i ułożyc na talerzu. Polać wszystko sosem musztradowym łagodnym.

Piątkowe spotkanie z nieznanym :-)

poniedziałek, 1 lutego 2010

Klopsy z fasolki mung

Ach te strączkowe!
Można z nimi robić cuda i cudeńka!

składniki

0,5 kg fasolki mung
2-4 szklanki mąki
olej roślinny 
oliwa z oliwek
2-3 gęste 30g koncentraty pomidorowe
bułka tarta
sezam
otręby pszenne
orzechy włoskie

przyprawy

2 łyżeczki czarnego pieprzu
2 łyżeczki mielonego kminku
1/2 gałki muszkatołowej
1 łyżeczka majeranku
1 łyżeczka zielonej pietruszki
1/2 liści kolendry

Fasolkę mung najlepiej namoczyć na 2 godziny, wtedy szybko się ugotuje i nie straci walorów smakowych i wartości odżywczych. Ugotowaną fasolkę zmielić blenderem. Dodać przyprawy. Następie dwie łyżki oliwy z oliwek oraz koncentraty pomidorowe. Dodać tyle mąki, aby masa nie lepiła się do dłoni i była dość twarda.
Formować klopsy i obtaczać w mące rozrobionej z wodą oraz zmieszanej z garścią zmielonych orzechów, otrębami i sezamem.
Smażyć na oleju, najlepiej w głębokim naczyniu.

Idealnie pasuje sos śmietanowy lub pomidorowy.


namaste!