Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dynia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dynia. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 8 marca 2010

Warzywa grillowane

Nadchodzi czas pikników i grilla...oczywiście po wegetariańsku.
Nietylko jedzenie na łonie natury jest przyjemne... :-)

składniki

patyczki
folia aluminowa
brokuł
kalafior
papryka biała, żółta, czerwona, pomarańczowa, zielona
dynia
cukinia
pieczarki
liść laurowy

Nabijanie 

Na patyczki nadziewać kolejno warzywa wpierw pokrojone na mniejsze kawałki. Przygotować prostokąty z folii aluminowej. Zanim zawiniesz osobno szaszłyki w folie, wrzuć po kilka listków laurowych do każdego z nich. Aromat przesiąknie warzywa. Ach!

Kiedy pogoda nie sprzyja umieść w żaroodpornym naczyniu szaszłyki. Polej trochę oliwą z oliwek, wrzuć listki laurowe i zapiec przez około 20-30 minut w temperaturze 200C. Czas pobytu w piekarniku...zależy od Ciebie, czy wolisz miękkie warzywa, czy chrupiące.

Wiosna tuż tuż...brzuch zrzuć ;-)!

czwartek, 11 lutego 2010

Zupa iście pomarańczowa, bo dyniowa

Co środę, warzywa świeże i młode :-)
Tym razem powstała zupa dyniowa, bardzo bardzo pomarańczowa.

składniki

1 kg dyni
1 opakowanie 400 g śmietany
3-4 łyżki masła
2 łyżki curry
2- 3 liście laurowe
ziele angielskie
1/4 łyżeczki asafoetida 
świeża pietruszka

Gotujemy, miksujemy!!

Obrać dynie, pokroić i przesmażyć na maśle. Dodać trochę wody i ugotować. Zmiksować dokładnie. Dodać śmietanę rozrobioną z gorącą wodą. Dodać przegotowaną wodę, tak, aby powstał krem. Wrzucić przyprawy i zagotować. Najlepiej pasują grzanki z chleba razowego. Przed podaniem posypać świeżą posiekaną pietruszką. 

dyniowy przysmak :-)